Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

Sprawdź jak zorganizować udaną imprezę integracyjną w okolicach Zamku Czocha i Świeradowa Zdj. z oki-event

Impreza integracyjna to rodzaj spotkania, które ma za zadanie zintegrować daną grupę ludzi. Imprezy firmowe na przestrzeni lat mocno się zmieniły i stały się wydarzeniami, które scalają zespół i zostają w pamięci uczestników na długi czas. 

Aby dobrze przygotować wyjazd integracyjny musimy zastanowić się czego oczekujemy od agencji eventowej, która ma dla nas taką imprezę zorganizować. Musimy pamiętać, że impreza integracyjna to nie tylko rezerwacja hotelu, gastronomii oraz oprawy muzycznej. Owszem takie spotkanie ma znamiona integracji ale nie oszukujmy się – niewielkie. Celem profesjonalnej firmy zajmującej się organizacją imprez integracyjnych jest stworzenie wyjątkowego spotkania, które pozwoli na polepszenie relacji między pracownikami. Często dowiadujemy się, od naszych klientów, że jednym z powodów organizacji imprezy jest potrzeba poznania się pracowników z różnych działów firmy. Dobrze zorganizowana impreza integracyjna powinna przynosić realne korzyści. Kluczowym zadaniem jest budowanie komunikacji co ma ogromny wpływ na efektywność, zaangażowanie oraz lojalność pracowników.

Planując organizację imprezy integracyjnej zwróć uwagę na dwa elementy:

Lokalizacja – istotnym elementem jest dobór miejsca imprezy. Niewątpliwym atutem jest dobór miejsca niesztampowego. Aby miejsce było wyjątkowe nie trzeba udać się do luksusowego hotelu! Ważne jest zaplanowanie spójnego wydarzenia, które miejscem będzie nawiązywało do atrakcji. Często organizujemy dla firm z Wrocławia imprezy na Zamku Czocha gdzie tematem imprezy jest „Tajemnica Twierdzy Szyfrów czy „Gdzie jest Generał?!” – programy oparte na historii danego miejsca.

Oryginalna atrakcja – możemy zorganizować imprezę w górach, nad morzem, na pokładzie promu czy w siedzibie firmy ale bez odpowiedniej oprawy Wasza impreza nie zostanie na długo w pamięci uczestników. Najważniejszym czynnikiem jest dobór oryginalnych atrakcji, tzw. „motywu przewodniego”. I w tym momencie zaczyna się główna rola agencji eventowej. Atrakcja imprezy integracyjnej powinna być łatwo przyswajalna i jasno stawiać cel, który ma być zrealizowany. Dobra integracja jest wtedy, gdy uczestnicy angażują się w fabułę i sami, niezmuszeni dążą do rozwikłania zadania. Wówczas możemy mówić o autentyczności zabawy –  zjawisko gdy uczestnicy zapominają, że spędzają czas w firmowym gronie. Emocje, które towarzyszą podczas zajęć team-buildingowych korzystnie wpłyną nie tylko na relację uczestników podczas imprezy ale będą fundamentem pozytywnych wspomnień i dobrej komunikacji na długie lata. Dobrym przykładem jest program „Enigma” – który cieszy się dużym zainteresowaniem w Poznaniu. Jest to program, który poprzez odpowiednią scenografię możemy zorganizować nawet w Państwa firmie.

Reasumując: podczas planowania firmowej imprezy integracyjnej przemyśl jakie atrakcje wzbudzą wśród pracowników pozytywne emocje, które przyczynią się na polepszenie komunikacji w Waszej firmie. Jeśli nie masz pomysłu na integrację w Twojej firmie skontaktuj się z nami – chętnie Ci pomożemy!

Zobacz: